Министерството за внатрешни работи информира дека утре со почеток од 12.00 до 13.00 часот поради најавен протест на булевар „Илинден“ пред Влада на Република Македонија, ќе биде спроведен посебен сообраќаен режим во централното подрачје на Град Скопје.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.