Категорија: Спорт
Фудбал 18.11.23 | 20:13

Мбапе одби голем бонус во ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе го одбил бонусот што можел да го добие од клубот, пренесе „RMC Sport“. Дваесет и четиригодишниот Французин нема да добие 80 милиони евра бонуси...

Останати спортови 18.11.23 | 19:37

Синер го победи Медведев и ќе игра за титулата во Торино

Италијанскиот тенисер, Јаник Синер е првиот патник во финалето на АТП завршниот турнир што се игра во Торино. Во денешното полуфинале Синер успеа да го надигра Данил...

Останати спортови 18.11.23 | 11:41

Тренерот Арсовски реагира: На подготовките за СП испративме максимално подготвени каратисти, а на турнирот тие се појавија демотивирани и во екстремно лоша форма

Жарко Арсовски, еден од тренерите на најтрофејниот каратист во Македонија, Емил Павлов и еден од тренерите на карате клубот Штип, реагира на слабите настапи на македонските...

Фудбал 18.11.23 | 11:08

Нов малер за Манчестер јунајтед: Онана се повреди при настап за Камерун

Голманот на Манчестер јунајтед, Андре Онана се повреди при настап за репрезентацијата на Камерун. На квалификацискиот натпревар за Светското првенство 2026 меѓу Камерун...

Кошарка 18.11.23 | 10:41

Јокиќ забележа трипл-дабл и личен рекорд во асистенции, но Денвер загуби

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ го постигна својот петти трипл-дабл сезонава, но неговата екипа загуби од Њу Орлеанс со 115:110. Јокиќ имаше учинок од 26 поени, 16 скока и...

Фудбал 17.11.23 | 22:45

Чудото од Палермо не се повтори: Со Манев, Димовски и Елези во одбраната толку

Македонската фудбалска репрзентација е поразена од Италија (5-2).Чудото од Палермо не се повтори во Рим. Азурите не дозволија по втор пат Македонија да им ги расипе сметките...

Фудбал 17.11.23 | 21:13

Благој Нацоски ја испеа македонската химна на натпреварот со Италија

Италијанците се покажаа како големи домаќини на денешниот натпревар против фудбалската репрезентација на Македонија. На нивна покана, македонскиот оперски пејач Благој...

Фудбал 17.11.23 | 19:57

„Ја излези Ѓурѓо“ и „Бисер балкански“ ечи во Рим

Македонските навивачи во одлично расположение ги одбројуваат минутите пред почетокот на мечот против Италија на „Олимпико“ во Рим во рамки на квалификациите за ЕП...

Фудбал 17.11.23 | 19:40

Mилевски се одлучи за Бојан Миовски и Елиф Елмас во нападот

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот во Рим ќе игра натпревар против Италија кој е претпоследен во квалификациите за Европското првенство. Македонија...

Фудбал 17.11.23 | 15:48

Ќе се повтори ли вечерва Палермо?

Македонската фудбалска репрезентација денеска на гостински терен против Италија ќе го одигра претпоследниот натпревар во групата Ц во квалификациите за пласман на...

Кошарка 17.11.23 | 15:27

Семејството на Пеџа Стојаковиќ одбило да му продаде куќа на Албанец за 450.000 марки

Прославениот српски кошаркар Предраг Стојаковиќ имал тешко детство и оти со неговите родители бил принуден неколкупати да се сели поради војните во поранешна Југославија. Неговиот...

Фудбал 17.11.23 | 12:40

Бугарска работа: Навивачи во Софија тргнаа да го тепаат првиот човек на федерацијата

Речиси 60 полицајци и навивачи се повредени изминатата вечер во Софија во судирите по евроквалификацискиот натпревар меѓу фудбалските репрезентации на Бугарија и Унгарија...

Останати спортови 17.11.23 | 11:31

Како на улиците во Скопје: Шахтите на Ф1 патеката во Лас Вегас не се нивелирани

Првиот слободен тренинг за Големата награда на Лас Вегас е прекинат само десет минути откако почна поради проблеми со капакот на шахта на патеката. „По инспекцискиот...

Останати спортови 17.11.23 | 11:00

Синер – новата надеж на светскиот тенис

Италијанскиот тенисер Јаник Синер го совлада на АТП Мастерсот во Торино Данецот Холгер Руне во драматичен дуел со 6-2, 5-7, 6-4 и го „повлече“ со себе во полуфиналето на...

Останати спортови 17.11.23 | 08:54

Синер одигра за Ноле

Италијанскиот тенисер, Јаник Синер ноќеска го совлада Данецот Холгер Руне (6-2, 5-7, 6-4) за прво место во „Зелената група“ на завршниот мастерс во Торино. Со тоа му помогна...

Фудбал 16.11.23 | 20:20

Фудбалерот на Милан призна дека се обложувал, но не било на фудбал

За време на сослушувањето, дефанзивецот на Милан и италијанската репрезентација, Алесандро Флоренци, признал пред обвинителката Мануела Педрота дека се обложувал...

Фудбал 16.11.23 | 20:07

Дали се сложувате: Oва е идеалниот фудбалски тим на Македонија

Страницата „Екс ју фудбала“ направи идеален состав на најдобрите македонски фудбалери на сите времиња. На голот е Драган Мутибариќ. Лев бек е Кирил Симоновски –...

Останати спортови 16.11.23 | 19:43

Ѓоковиќ го победи Хуркач, но не е сигурен учесник во полуфиналето во Торино

Најдобриот тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, го победи Полјакот Хуберт Хуркач во меч од 3. коло на завршниот АТП турнир во Торино. Во меч што траеше 2 часа и 6 минути,...

Фудбал 16.11.23 | 15:02

Симеоне не е опседнат со Лигата на шампионите

Tренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, призна дека никогаш не бил опседнат со желбата да ја освои Лигата на шампионите. – Не сум опседнат со освојување на Лигата...

Фудбал 16.11.23 | 14:25

Дали е можно: Мбапе во Баерн

 Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен е заинтересиран за напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Според „Sport1“, Баерн се сомнева во изводливоста на трансферот на 24-годишниот...