Категорија: Фудбал
Фудбал 18.11.23 | 20:13

Мбапе одби голем бонус во ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе го одбил бонусот што можел да го добие од клубот, пренесе „RMC Sport“. Дваесет и четиригодишниот Французин нема да добие 80 милиони евра бонуси...

Фудбал 18.11.23 | 11:08

Нов малер за Манчестер јунајтед: Онана се повреди при настап за Камерун

Голманот на Манчестер јунајтед, Андре Онана се повреди при настап за репрезентацијата на Камерун. На квалификацискиот натпревар за Светското првенство 2026 меѓу Камерун...

Фудбал 17.11.23 | 22:45

Чудото од Палермо не се повтори: Со Манев, Димовски и Елези во одбраната толку

Македонската фудбалска репрзентација е поразена од Италија (5-2).Чудото од Палермо не се повтори во Рим. Азурите не дозволија по втор пат Македонија да им ги расипе сметките...

Фудбал 17.11.23 | 21:13

Благој Нацоски ја испеа македонската химна на натпреварот со Италија

Италијанците се покажаа како големи домаќини на денешниот натпревар против фудбалската репрезентација на Македонија. На нивна покана, македонскиот оперски пејач Благој...

Фудбал 17.11.23 | 19:57

„Ја излези Ѓурѓо“ и „Бисер балкански“ ечи во Рим

Македонските навивачи во одлично расположение ги одбројуваат минутите пред почетокот на мечот против Италија на „Олимпико“ во Рим во рамки на квалификациите за ЕП...

Фудбал 17.11.23 | 19:40

Mилевски се одлучи за Бојан Миовски и Елиф Елмас во нападот

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот во Рим ќе игра натпревар против Италија кој е претпоследен во квалификациите за Европското првенство. Македонија...

Фудбал 17.11.23 | 15:48

Ќе се повтори ли вечерва Палермо?

Македонската фудбалска репрезентација денеска на гостински терен против Италија ќе го одигра претпоследниот натпревар во групата Ц во квалификациите за пласман на...

Фудбал 17.11.23 | 12:40

Бугарска работа: Навивачи во Софија тргнаа да го тепаат првиот човек на федерацијата

Речиси 60 полицајци и навивачи се повредени изминатата вечер во Софија во судирите по евроквалификацискиот натпревар меѓу фудбалските репрезентации на Бугарија и Унгарија...

Фудбал 16.11.23 | 20:20

Фудбалерот на Милан призна дека се обложувал, но не било на фудбал

За време на сослушувањето, дефанзивецот на Милан и италијанската репрезентација, Алесандро Флоренци, признал пред обвинителката Мануела Педрота дека се обложувал...

Фудбал 16.11.23 | 20:07

Дали се сложувате: Oва е идеалниот фудбалски тим на Македонија

Страницата „Екс ју фудбала“ направи идеален состав на најдобрите македонски фудбалери на сите времиња. На голот е Драган Мутибариќ. Лев бек е Кирил Симоновски –...

Фудбал 16.11.23 | 15:02

Симеоне не е опседнат со Лигата на шампионите

Tренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, призна дека никогаш не бил опседнат со желбата да ја освои Лигата на шампионите. – Не сум опседнат со освојување на Лигата...

Фудбал 16.11.23 | 14:25

Дали е можно: Мбапе во Баерн

 Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен е заинтересиран за напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Според „Sport1“, Баерн се сомнева во изводливоста на трансферот на 24-годишниот...

Фудбал 16.11.23 | 13:07

Нема што не се гледа: Фудбалерката на Арсенал во проѕирен фустан

Алекс Скот, фудбалерка на Арсенал и на репрезентацијата на Англија, се појави на црвениот тепих во проѕирен фустан. Шармантната Англичанка освен фудбалот и стана водителка....

Фудбал 16.11.23 | 10:11

По Тонали и Флоренци обвинет за нелегално обложување

 Одбранбениот фудбалер на Милан, Алесандро Флоренци е под истрага на обвинителството во Торино поради нелегално обложување. Тамошните медиуми објавија дека играчот...

Фудбал 15.11.23 | 18:43

Почина екс репрезентативецот на Зимбабве кој поради срцев удар се оркажа од фудбал

Фудбалскиот свет жали за прераната загуба на поранешниот голман и репрезентативец на Зимбабве, Џорџ Чигова, кој почина на 32-годишна возраст. Според пишувањата на меѓународните...

Фудбал 15.11.23 | 17:34

Македонските фудбалери отпатуваа за Рим

Македонската фудбалска репрезентација попладнево со чартер-лет отпатува за Рим каде в петок на Олимпискиот стадион ќе ѝ гостува на Италија во рамки на претпоследниот...

Фудбал 15.11.23 | 12:53

Промовирана официјалната топка за ЕП 2024

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја претстави официјалната топка со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2024 година. Се вика „Љубовта на...

Фудбал 14.11.23 | 17:16

Гоце Седлоски е нов шеф на стручниот штаб на Работнички

Трофејниот македонски фудбалски стручњак и поранешен македонски репрезентативец Гоце Седлоски е нов шеф на стручниот штаб на Работнички. Тој потпиша договор на 18 месеци...

Фудбал 14.11.23 | 15:50

Meси смета дека Гвардиола му нанел многу штета на фудбалот

Фудбалерот на Интер Мајами и аргентински репрезентативец Лионел Меси изјави оти менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, „му нанел многу штета на фудбалот“, појаснувајќи...

Фудбал 14.11.23 | 15:33

Го паметите Креспо, сега е тренер

Поранешната ѕвезда на аргентинскиот фудбал, 48-годишниот Ернан Креспо е назначен за нов тренер на Ал Аин, клуб од Обединетите Арапски Емирати. Креспо остана без работа...