Категорија: Естрада
Естрада 18.11.23 | 11:10

Тејлор Свифт ќе добие стрип посветен на нејзиниот живот и кариера

Најавен е биографски стрип за американската пејачка Тејлор Свифт. Илустрираната книшка со 22 страници го прикажува подемот на современата „поп-кралица“, со нагласка...

Естрада 16.11.23 | 13:47

Погледнете како изгледа домот кој Аца Лукас и го остави на поранешната сопруга

Аца Лукас, по разводот од сопругата Соња Вуксановиќ, се преселил во стан во Вождовац, а неговата бивша и ќерка останале да живеат во семејната вила на Бежанијска коса. Соња...

Естрада 15.11.23 | 22:50

Цеца во сако од 7000 евра

Цеца Ражнатовиќ на концертот во Виена се појави во прекрасен стајлинг. Таа носеше сако од брендот “Sparkling Bat Blazer” кој чини 7000 евра. Цеца доби многу комплименти за...

Естрада 15.11.23 | 20:35

Васко Тодоров: Ради Тошо Малерот мислеа дека и јас сум глуп

Вера Јанковиќ, Васко Тодоров, Ани Малинкова и психологот Мирослав Пендаровски гостуваа во второто издание од новата сезона на „Нешто конкретно“. Темата беше „Самодоверба...

Естрада 12.11.23 | 19:03

Шакира шокира, се враќа во Барселона

Шакира се враќа во Барселона, за да се подготви за судењето против даночните власти. Пејачката ќе седне на обвинителна клупа на 20 ноември. Колумбиската пејачка ќе мора...

Естрада 11.11.23 | 18:05

Владо Јаневски: Со страст го бранам ставот дека ми е убаво што сум неженет и без деца

Имало девојки и жени низ годините кои би биле добри за да станат мои сопатнички, но јас сум бил тој што не чинел, вели Владо Јаневски во интервју кај Жарко Димитриоски....

Естрада 08.11.23 | 22:29

Карлеуша: Мажите ми требаат само за секс, сѐ друго можам сама

Јелена Карлеуша вели дека во животот сѐ може сама и дека мажите и требаат само за секс.Таа вели дека имаат специфичен однос со се уште официјалниот сопруг Душко Тошиќ. „Ме...

Естрада 08.11.23 | 19:03

Погледнете каква бесна машина вози синот на Лепа Брена

Виктор Живојиновиќ се појави на настан во главниот град и воодушеви многумина со својот изглед.Тој пристигна со бесна машина од марката „BMW M5 F90“ која чини дури 150.000...

Естрада 08.11.23 | 11:05

„Фрајле“ на 16 март во Филхармонија

Kористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле“ убедливо ја освојуваат публиката низ Балканот....

Естрада 05.11.23 | 21:18

Жената која почина на концертот на Калиопи е само една година постара од неа и не е од Македонија

Откако синоќа беше откажан концертот на Калиопи (56) во салата на МТС во Белград поради тоа што непосредно пред концерот почина жена во публиката, пејачката денеска за...

Естрада 05.11.23 | 18:08

Калиопи: Ова е дефинитивно најтажниот ден во мојата кариера

Калиопи Букле го откажа концертот откако на жена од публиката прво ѝ се слошило, а потоа, за жал, почина. Жената дошла дури од Македонија во друштво на своите пријатели...

Естрада 05.11.23 | 10:37

Ал Пачино ќе ѝ плаќа 30.000 долари месечно на 54 години помладата љубовница за нивното заедничко дете

По гласините дека Ал Пачино и Нур Алфалах се разделиле, јавноста сега дознава оти познатиот глумец се согласил на неговата партнерка да ѝ плаќа 30.000 долари месечно за...

Естрада 04.11.23 | 22:04

Калиопи во полициска станица по трагедијата на нејзиниот концерт

Пакедонската поп-дива Калиопи се наоѓа во полициска станица, каде треба да даде изјава по трагедијата што се случи на вечерашниот концерт во Белград, објави српски мондо.рс. Вечерва...

Естрада 04.11.23 | 21:26

Драма на концертот на Калиопи во Белград: Починала жена, настапот веднаш прекинат!

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишува српски „Курир“, на непознатата жена на возраст од...

Естрада 04.11.23 | 21:17

Сања Ристиќ ја потврди разделбата со Пецаковски, нов спортист влезе во нејзиниот живот?!

Специјалистката за маркетинг, инфлуенсерката Сања Ристиќ се раздели од сопругот, ракометарот Дејан Пецаковски. Откако претходно дел од медиумите шпекулираа за нивниот...

Естрада 03.11.23 | 12:09

Дајте да ја видам таа Цеца која наводно ја стрижам, рекол Аркан на првата средба

Жељко Ражнатовиќ Аркан во емисијата „Максовизија“ во 1996 година раскажал интересна анегдота поврзана со запознавањето со Цеца. Тогаш се раширил муабет дека тој ја...

Естрада 02.11.23 | 20:27

Aца Лукас: За мојот погреб ќе се наплаќаат карти

Аца Лукас за неколку дена ќе ја има премиерата на филмот „Покидан“ за неговиот живот за кој владее голем интерес.Тој е задоволен што дочекал филм за него додека е жив...

Естрада 02.11.23 | 10:01

Соња ја отпеа последната песна на Ферус

Познатата македонска пејачка, која живее и работи во Австралија, Соња, која сите ја познаваат по прекарот Динамит, добиен по нејзин познат хит, ја отпеа последната песна...

Естрада 31.10.23 | 09:36

Антиќ се степал со бившиот на бившата

Физички се пресметале двајцата бивши партнери на познатата манекенка Катарина Ивановска. Како што пренесува порталот 24Инфо до инцидент во еден скопски локал дошло...

Калеидоскоп Естрада 26.10.23 | 21:59

Главниот актер е како негов клон: Објавен трејлерот за филмот за Џеј Рамадановски

Објавен е првиот трејлер за филмот „Недела“ кој ја следи животната приказна на легендарниот изведувач на народна музика Џеј Рамадановски, кој почина на 6 декември...