Категорија: Твитови
Твитови 17.11.23 | 10:50

Па после се селеле младите…


Твитови 19.10.23 | 09:33

Стоењето покрај Таче и Маричиќ е опасно по живот


Твитови 07.10.23 | 18:00

Промовираат луксузни производи

Промовираат луксузни производи

Твитови 06.10.23 | 13:12

По вакви изјави сфаќам оти владата секоја година набавува толку лубрикант

После вакви изјави сфаќам оти владата секоја година набавува толку лубрикант, се грижат да е мазно ко ќе нѐ ебaaт

Твитови 03.10.23 | 14:01

Ципрас се запозна со родителите на Заев: Се надеваме дека им кажал оти има сериозни намери со нивниот син

Ципрас дојде со струмичко „бе-ем-ве“, му донесе узо од граница на Заев

Македонија Твитови 09.09.23 | 10:15

Се трудев да разберам што сака да каже аФторот со оваа проекција ама слабо ми оди… и што представуваа таа ПЛАВА боја…

Се трудев да разберам што сака да каже аФторот со оваа проекција ама слабо ми оди … може да ми објасни некој … и што представуваа таа ПЛАВА боја … МАКЕДОНИЈА во “, на...

Твитови 31.08.23 | 14:17

Слави за тендерот од 1,8 милиони евра: Бизнисменот на Османи лабаво на јахта

Лабавко со нусето на фамилијарната јахтичка славиме за тендерот за од 1,8 милиони евра. pic.twitter.com/WtGcXPirop — effo (@Effo_Antivirus) August 31, 2023

Твитови 29.08.23 | 21:50

Се јавија келнерите од Блед: Баравме Ковачевски побрзо да стане од масата за да си одиме дома


Твитови 29.08.23 | 09:54

Ковачевски денеска им дал слободен ден на келнерите во Блед

Ковачевски денес им дал слободен ден на келнерите во Блед. Сега ќе речит некој: е како мојт Таче да им дават одмор?! Зш да не мојт бе? Тој си ги измисли, тој ќе кажит кога...

Твитови 20.08.23 | 08:42

(Не)намерна грешка на МРТ


Твитови 18.08.23 | 16:16

Обиџуко да каже зошто на монструмот Филипче ноќеска не му пишале казна и дали е само предупреден за брза вожња?

Обиџуко да каже зошто на монструмот Филипче ноќеска не му пишале казна и дали е само предупреден за брза вожња, па се крие со ? членот на законот ???Не се сите исти пред...

Твитови 11.08.23 | 12:27

Је*бали вас филери, замарате со идиотски информации, а знаеме каков шверц и криминал се дешава


Твитови 05.08.23 | 21:02

„Фалат два три дела за да биде цела“


Твитови 03.08.23 | 13:50

Прославата на власта од друг агол

Прославата на Илинден на владата… Детски риденден има повеќе гости, само кловновите се тука.

Твитови 31.07.23 | 15:28

Како се погодија толку талентирани бизнисмени синот, зетот, внуците, братот и сватот на Али Ахмети!?

Како се погодија толку талентирани бизнисмени синот, зетот, внуците, братот и сватот на Али Ахмети!?Ова ретко се случува, напиша на Фејсбук, поранешниот министер за финансии,...

Твитови 25.07.23 | 19:11

Груби: Ако имате потреба, јас преку мои пријатели ќе ви помогнам да си земете возило за приватни потреби, како што на мене ми излагаат во пресрет

ГАСЕТЕ НЕТ !!! 😂😂😂РТ Задолжителен !!!! pic.twitter.com/ySCJkWcJ2k — Пејачот (@pejacot) July 25, 2023

Твитови 23.07.23 | 14:59

И не му ја палете колата, пак нова ќе треба да му купиме


Твитови 13.07.23 | 19:48

Агелер сакала да шета низ Струга по бикини, затоа Мерко ги ставил бикините на црна листа

Граѓаните во иднина нема да може да шетаат по бикини низ централното шеталиште на Струга. Општина Струга соопшти дека во текот на туристичката сезона мора да се почитува...

Твитови 13.07.23 | 10:10

Охрид вчера, многу убо!


Твитови 09.07.23 | 11:46

Украина да ни ги врати тенковите, и требаат на ЕВН за да наплати струја

Жителите на Слупчане, за да ги спречат екипите на ЕВН да влезат во селото да постават нов систем за мерење на потрошената струја, запалија гуми, а за смирување на состојбата...