Категорија: Астро
Астро 18.11.23 | 19:14

Наскоро пристигнува ретрограден Меркур и удира жестоко!

Меркур, планетата на логичкото расудување, тргнува во ретроградно движење во знакот Јарец на 13. декември и ќе продолжи со тоа темпо до 3. јануари 2024 година. Меркур, планетата...

Астро 17.11.23 | 08:45

Дневен хороскоп за 17 ноември: Бидете трпеливи во однос на некои нови проекти

ОВЕН  Денеска, ве очекува многу динамичен и успешен ден, со акцент на организацијата и комуникацијата со најблиските колеги. Очекувајте позитивни промени кои ќе ја...

Астро 16.11.23 | 18:30

На почетокот на наредната година сè драстично ќе се промени кај овие хороскопски знаци

Јарец Родените во овој знак обично не прават нереални планови, но од ноември оваа година почнаа да се менуваат и овие промени ќе ги принудат да ги поместат своите граници. Ѕвездите...

Астро 15.11.23 | 22:44

Белата месечина од денеска до јуни им носи среќа на три знаци – нивниот успех е загарантиран

Белата Месечина, која е во Овен од април оваа година, се сели во Бик и таму ќе остане седум месеци. Ова го означува почетокот на ерата на просперитет и светлина, бидејќи...

Астро 15.11.23 | 20:15

Најзлобните хороскопски знаци

Некои луѓе ги сакаат туѓите успеси и поддршката за својот ближен, но некои уживаат да гледаат како другите се борат и не ги постигнуваат своите цели. И хороскопскиот...

Астро 15.11.23 | 08:45

Дневен хороскоп за 15 ноември: Денеска е ден за донесување важни одлуки

ОВЕН Овни, креативноста ќе биде клучна на работното место. Размислете за иновативни решенија и покажете ги своите вештини на колегите. Денеска е идеален ден за разговор...

Астро 14.11.23 | 08:45

Дневен хороскоп за 14 ноември: Денеска практично сè треба да оди според вашите планови

ОВЕН Денеска очекувајте високо ниво на енергија, максимален ангажман во работата и многу добри резултати на крајот од работниот ден. Најважно е да не гледате на работите...

Астро 13.11.23 | 09:13

Романтиката е загарантирана! Младата Месечнина вечерва носи љубовна надеж за три знаци

Три знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта за време на младата Месечина на 13 ноември. Романтиката е загарантирана! Лав Сонцето се поврзува со Марс во Скорпија во вашиот...

Астро 13.11.23 | 08:48

Дневен хороскоп за 13 ноември: Вашата дисциплина ќе ви донесе деловен успех

ОВЕН Овни, бидете иновативни на работа. Вашите оригинални идеи ќе го привлечат вниманието на претпоставените и колегите. Страста ќе ви биде сојузник денес. Поминете...

Астро 12.11.23 | 09:52

Тринаесетти ноември му го менува животот на еден хороскопски знак: Младата месечина му носи нешто неочекувано

Младата месечина ќе биде во Шкорпија во ноември, а ќе светне на нашето небо на 13 ноември и ќе донесе промени кај многу хороскопски знаци. Тринаесеттиот ден од ноември...

Астро 10.11.23 | 08:42

Дневен хороскоп за 10 ноември: Избегнувајте недоразбирања

ОВЕН Денеска бидете организирани и ориентирани кон деталите. Внимателното планирање на времето ќе ви помогне ефикасно да ги завршите задачите на работа. Денеска ќе...

Астро 09.11.23 | 19:48

Пет хороскопски знаци имаат најголеми шанси за свадба во 2024 година

Ѕвездите покажуваат дека припадниците на овие пет хороскопски знаци имаат најголеми шанси да ја овековечат љубовта во 2024 година: Овен Овенот е знак на огнен и авантуристички...

Астро 09.11.23 | 08:51

Дневен хороскоп за 9 ноември: Денес искористете го слободното време најдобро што можете

ОВЕН Овни, оптоварени сте со различни обврски, но правите сè што е потребно за да се фокусирате на приоритетните цели. Потешко ги разликувате вашите субјективни желби...

Астро 08.11.23 | 08:48

Дневен хороскоп за 8 ноември: Организацијата ќе биде клучот за вашиот успех

ОВЕН Овни, бидете внимателни при комуникацијата во тимските проекти. Ефикасната соработка со колегите ќе донесе успех за кој сите ќе бидете наградени. Денеска страста...

Астро 07.11.23 | 22:43

За три хороскопски знаци крајот на 2023 година носи среќа

Крајот на 2023 година носи прилично добри работи за припадниците на три хороскопски знаци: Стрелец Како што се приближува кон крајот на годината, авантуристичкиот дух...

Астро 07.11.23 | 08:38

Дневен хороскоп за 7 ноември: Внимателниот пристап ќе ви донесе успех

ОВЕН Овни, бидете внимателни при деловните преговори. Почекајте го вистинскиот момент пред да донесете некоја важна одлука. Што се однесува до љубовниот аспект од вашето...

Астро 05.11.23 | 21:48

Арапски хороскоп: Пронајдете го вашиот знак

Арапската астрологија сè уште е сосема непозната иако постои долго време. Таа се заснова, пред сè, на идејата за можностите што ни се нудат од нашето раѓање и продолжуваат...

Астро 05.11.23 | 11:22

Дневен хороскоп: Еден знак ќе почне нов живот со саканата личност, а еден знак ќе размислува за долго чувана тајна

Овен Љубов: Не ви се чини дека ситуацијата се одвива во ваша полза и затоа ги анализирате причините. Ќе ве заболи глава. Едноставно почекајте и ќе помине. Кариера: Ќе...

Астро 04.11.23 | 20:50

Хороскопски знаци кои имаат проблеми со самодовербата

Секој хороскопски знак има свои карактеристични црти, но некои од нив носат со себе посебен товар – стравот дека не се доволно добри. Еве кои хороскопски знаци најчесто...

Астро 04.11.23 | 11:49

Дневен хороскоп за 4 ноември: Овенот да внимава на пат, голема нервоза и напнатост кај Шкорпијата

Oвeн Дeнoт ќe бидe пpиjaтeн и пpoдyĸтивeн дoĸoлĸy пocтaпитe cпopeд пpeлиминapeн плaн и ce пoтпpeтe нa coпcтвeнитe cили бeз дa чeĸaтe пoмoш oднaдвop. Бидeтe внимaтeлни ĸoгa пaтyвaтe, иcтo тaĸa избeгнyвajтe...