21-годишен скопјанец е тешко повреден откако на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје во него удрил автомобил. Возачот кој ја предизвикал несреќата избегал од местото на настанот.

Момчето е пренесено во Комплескост клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираше МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.