Снимка од прељуба во еден град насмеа милиони корисници на социјалните мрежи. Еден таков инцидент стана вирален на мрежите и насмеа многу корисници, кои не можеа да останат имуни на урнебесната ситуација.

Видеото започнува со човек кој одвреме-навреме излегува на тераса и проверува што се случува наоколу. Во еден момент од кадарот гледаме жена, која очигледно знае дека овој маж ја изневерува и се обидува да го фати на дело.

Потоа следи урнебесна ситуација, кога една жена во потрага по својот љубовник успева да ги најде клучевите од зградата и бесно влегува внатре. Додека бесната госпоѓа се качува по скалите за да ги фати прељубниците, на терасата излегува друга жена.

 

 

Оваа ситуација не би била толку урнебесна доколку истата таа жена која излегла на тераса не се обидела да и побегне на разбеснетата сопруга.

Ова е само почеток на скандалот што следеше. Девојката која се обидува да се симне од терасата е со џуџест раст, а нејзината претерано мала висина го прави дополнително оптоварување да се спушти.

Случајните минувачи го забележале проблемот и притрчале да и помогнат. Таа успешно се спушта со помош на случајни минувачи кои дошле на помош. Дополнително, таа е во костим за капење иако е веќе навечер и се обидува да врзе шал околу половината.

Кулминацијата на целата приказна во видеото е што се гледа дека се сокри под кутија. Бесната измамена жена го пребарала целиот стан на партнерот за да го најде својот љубовник, но безуспешно.

Жената излегува на улица и токму тогаш забележува како се движи една голема картонска кутија и една жена излегува од под неа и почнува да бега по улицата. Во тој момент двајцата почнуваат да се бркаат, додека мажот се крие во станот.

Ова урнебесно видео наиде на бројни реакции, а коментари немаше. И додека некои го критикуваа лицето кое снима, други даваа смешни забелешки:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.